2019 12 02 10 08 24 595x321 - متخصصان تغذیه در مورد نان چه می گویند؟

متخصصان تغذیه در مورد نان چه می گویند؟

✅ متخصصان تغذیه اظهار داشتن:‼️

آرد سفید كه در تنور نان سنگك با دمای 400 درجه و بالاتر پخته شده فقط قند را وارد بدن می كند.قند بدون ویتامین نمی تواند تبدیل به انرژی شود و تبدیل به چربی می شود و موجب می شود شكم و پهلو را بزرگ كند، افزایش این فرایند می تواند موجب ناراحتی و بیماری كبدی شود و فرد را به كبد چرب مبتلا كند.

🔷نان سنگك ریگی باید با ریگ داغ پخته شود و نان روی ریگ داغ بپزد درحالی كه در نانوایی ها اكنون شعله های داغ بالای سرنان است و بعد از نان به سطح فلزی یا ریگ می رسد حرارتی كه به نان می رسد حدود 400 درجه است. نان سنگك كه می توانست بهترین نان باشد امروز بدترین نان ایران است.

🔶متخصص تغذیه و رژیم درمانی دلایل نامرغوب بودن نان سنگ را برشمرد و گفت:سفید كردن آرد تا 18 درصد، دمای بالای تنور تا 400 درجه، استفاده از بدنه فلزی و دمای مستقیم به جای استفاده از ریگ و دمای غیر مستقیم موجب شده تا نان سنگك مرغوبیت و خاصیت خود را از دست بدهد.

🍞نان سفید منجر به سرطان های پروستات، سینه، خون و صفرا می شود اضافه كرد:با مصرف نان سفید و برنج سفید و البته كیك و كلوچه و شیرینی قنادی و بیسكویت و ماكارونی و قند و شكر، آنچه وارد خون می شود قند بدون ویتامین های گروه B است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید